Popularne gry wyścigowe

Gry wyścigowe , a w szczególności gry samochodowe oferują nam wiele sposobów na wygraną, uzależnione jest to od konkretnej kategorii gier. Oczywiście praktycznie w każdej grze ,aby przejść do następnego etapu należy być na pierwszym miejscu czyli wygrać, co nie oznacza jednak konieczności przekroczenia lini mety jako pierwszy.

darmowe gry wyścigoweOkrążenia, sprinty, dragi i knock out niejako wymagają od gracza utrzymywania się na pierwszej pozycji i w takim stanie należy przekroczyć metę, by wygrać wyścig. Ale istnieje jeszcze kilka kategorii gier, gdzie ta zasada niekoniecznie obowiązuje. Pierwszą z nich są gry wyścigowe, w których chodzi o uzyskanie największej prędkości w punktach pomiarowych umieszczonych na całej trasie. Jest to bardzo ciekawa forma rozrywki, ponieważ czasami ostatni na mecie wygrywa wyścig. Najważniejsza jest w tym wypadku sumaryczna wartość prędkości uzyskanych na poszczególnych checkpointach. Kiedy wszyscy dojadą już do mety, ostatniemu odejmowane są stopniowo punkty, więc jeśli nie odstawał zbytnio od stawki, może jeszcze bez problemu wygrać.

Kolejną kategorią, gdzie nie jest najważniejsze przekroczenie mety w pierwszym rzędzie, są gry samochodowe polegające na eliminowaniu przeciwników. Oczywiście po wyeliminowaniu wszystkich, gracz siłą rzeczy dojedzie jako pierwszy, ale tutaj liczą się punkty uzyskane za zderzenia.