Dwie drogi rozwoju gier komputerowych

Zastanawiając się nad kierunkiem, w którym zmierzają współczesne gry komputerowe, widzimy dwie tendencje. Z jednej strony są to głośne tytuły posiadające budżety dorównujące hollywoodzkim filmom, z drugiej strony drobne gry online, które nie posiadają żadnych wymagań sprzętowych odróżniających je od wymagania przeglądarki internetowej koniecznej do ich uruchomienia. O ile te pierwsze widoczne są w każdej witrynie sklepowej salonu z elektroniką czy multimediami, o tyle te drugie znamy głównie z domowego zacisza i przerw podczas pracy.

Mało reklamowane, stworzone za nieduże pieniądze, dostarczają często więcej radości przez znacznie dłuższy czas niż tradycyjne gry, goniące przez cały czas za technologicznymi nowinkami, przez co tracące szybko są aktualną, starzejące się w ponadnaturalnym tempie. Gry online za to nawiązują często do klasycznych tytułów, znanych nam nie tylko z ekranów komputerów, ale domowych stołów, na których pojawiały się niegdyś jako gry planszowe, z radością i pełnią emocji rozgrywane razem z całą rodziną lub grupą najlepszych przyjaciół.

dzieci grają w gry online

Nie można odmówić im uroku, który często wynika z prostoty i dobrego pomysłu, który nigdy nie może być zastąpiony przez nawet najbardziej zaawansowany silnik graficzny, generujący fotorealistyczne efekty. Współczesne gry często pozbawione są duszy, brakuje im wyraźnie pomysłu. A to właśnie dobry pomysł decyduje o tym, że spędzamy wiele godziny nad jedną grą.

Pozostałe artykuły: