Gry komputerowe dla dzieci

Dzieci uwielbiają spędzać czas przed komputerem. Może być to czas spędzany różnie. Dzieci lubią np. wykorzystywać internet do kontaktowania się ze znajomymi. Granie to także jedno z ulubionych ich zajęć. Grają bardzo chętnie i często. I w bardzo różne rzeczy. Pewien wpływ na wybory ma płeć dziecka. Co innego lubią dziewczynki, co innego interesuje chłopców. Dziewczynki lubią takie gry typowo dziewczęce, w jakie chłopak nie zagra. To różne gry z lalkami Barbie, najbardziej ulubioną laleczką dziewczynek, to gry ubieranki oraz makijaż.

gracz ma pada

Takie gry komputerowe mogą zainteresować przede wszystkim dziewczynki. Lubią się one stroić i chcą wyglądać ładnie, interesuje je moda, ubrania oraz kosmetyki. Gry pozwalają rozwijać te zainteresowania. Są jeszcze takie kategorie jak rysowanie, urządzanie pokoju, gotowanie. One mogą zainteresować i chłopca, ale jednak częściej poświęcają im czas dziewczynki. Grami dla nich są także miłosne, w których mogą pobijać rekordy w zdobywaniu serc płci przeciwnej. Jeśli chodzi o to, jakie gry dla dzieci wybiorą chłopcy, to będą to przede wszystkim te z samochodami.

Chłopcy fascynują się różnymi pojazdami, marzą o własnym aucie, lubią wyścigi. Gry samochodowe to głównie wyścigówki, ale nie tylko. Strzelanki, gry wojenne też są bardziej dla chłopców. Podobnie jest z grami sportowymi, wśród których najpopularniejsze są te związane z piłką nożną. Są więc oddzielne gatunki wybierane przez dzieci różnej płci, ale też zdarza się, że np. dziewczynka lubi strzelankę czy nawet bijatykę, natomiast chłopiec grę o gotowaniu. Poza tym dzieci, bez względu na płeć, lubią zręcznościówki. Taka gra jest bardzo wciągająca, wzbudza masę emocji, pozwala pobijać rekordy. Dzieciaki lubią ją za szybkość akcji. Lubią także i logiczne gry dla dzieci, choć to przecież zupełne przeciwieństwo zręcznościowych. Tam można wyłączyć umysł, w logicznych wręcz przeciwnie, trzeba myśleć, ale właśnie za to są one lubiane. Są one wyzwaniem, a dzieci lubią wyzwania

Pozostałe artykuły: